GAVŮNEK DIAMANTOVÝ- Melanotaenia praecox-4.5-5cm

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

GAVŮNEK DIAMANTOVÝ- Melanotaenia praecox-4.5-5cm

39 Kč s DPH

32,20 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Akvabazar

GAVŮNEK DIAMANTOVÝ- Melanotaenia praecox-4.5-5cmČeleď: Melanotaeniidae (duhovkovití)
Anglicky: Dwarf rainbowfish, Dwarf neon rainbowfish
Synonyma: Gavúnek diamantový, gavůnek malý.
Biotop: Asie
Věd.popsáno: Weber & Beaufort, 1922.
Původ: Asie: Irian Jaya, Indonesia.
Chov: Poměrně snadný
Lokalizace: Celá nádrž
Délka života: Cca 5 let.
Dop.počet ryb: Chovat v hejnu 8 a více kusů v poměru 2 samci a 6 samic. Při menším počtu samců než samic budou jejich barvy výraznější. Dle velikosti akvária lze chovat i větší počet jedinců.
Min.vel.n.: 150 litrů, akvárium co nejdelší.
Krmení: Všežravec. Živou a mraženou potravu (upřednostňuje), vločkové krmivo, Tubifex.
Pohlaví: Samec je výrazněji vybarvený, má sytě červené ploutve. Tělo má vyšší a štíhlejší. Samice je o něco menší, má nižší tělo, v bříšku je plnější. Její ploutve jsou vybarvené jen do oranžova nebo téměř vůbec.

Samec x Samice
Samec Samice
Odchov: Vytírají se bez potíží ve vodě běžných parametrů. Pokud chceme mladé odchovat, je nutné pár umístit do vytíračky. Lze odchovat i ve společenské nádrži, ale je nutné počítat s velkými ztrátami. Rodiče jikry nepožírají. Jikry kladou v blízkosti rostlin, na které se přilepí. Mladí se líhnou do týdne a za další cca 3 dny se rozplavou. Potěr je drobný a roste pomalu. Je dobré potěr zpočátku krmit zooplanktonem (trepky a vířníci). Později je možné krmit naupliovým stadiem buchanek a velmi malými naupliemi žábronožky solné. Pohlavní dospělosti dosahují za 6-7 měsíců.
Snášenlivost: Klidné, mírumilovné, hejnové ryby, vhodné do společenských nádrží. Nechovat s agresivními rybami.
Charakteristika: Překrásně vybarvená rybka, zejména v bočním dopadajícím světle září nádhernou modrou barvou. Ve společném akváriu se k ní hodí mírumilovní, klidní společníci. I když to jsou rybky značně přizpůsobivé, je nutné dobré prokysličení vody a její častá výměna. Vyžaduje prostor pro plavání. Nádrž nejlépe s tmavším dnem s rostlinami, vhodné jsou dekorace z kořenů. Je nutné dbát na kvalitu vody, ve špatné vodě ztrácejí své zbarvení.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info