Parmička titea

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Parmička titea

25 Kč s DPH

20,70 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Akvabazar

Parmička titeaČeleď: Cyprinidae (kaprovití)
Anglicky: Cherry barb
Synonyma: Barbus titteya, Capoeta titteya, Barbus frenatus, parmička hořavková, titeja, titejka.
Biotop: Asie
Věd.popsáno: Deraniyagala, 1929.
Původ: Asie: Srí Lanka.
Chov: Snadný
Lokalizace: Střední část nádrže
Délka života: Cca 4 roky.
Dop.počet ryb: Pro tuto rybu je nejvhodnější chov v párech.
Min.vel.n.: 50 litrů. Délka nádrže 60 a více centimetrů.
Krmení: Všežravec.
Pohlaví: Sameček je štíhlejší a v době tření má intenzivně červenou barvu. Samička je zavalitější, méně výrazně zbarvená.

Samec x Samice
Samec Samice
Odchov: Ryby se třou na rostlinky (např. na měchýřku jávskou), na které se lepivé jikry snadno přichytí (ty které se nepřilepí plavou volně pod hladinou). Celkem jich samička naklade až 200 kusů. Pro vytření je doporučená celková tvrdost maximálně do 12 °N (při běžném chovu do 18 °N), pH 6 až 6,5. Teplota vody by se měla pohybovat kolem 26 °C. Nádrž může být malá, doporučuje se nízký sloupec vody méně než 15 cm. Pro vytření se do vytíračky nasazuje jeden pár. Ve vytírací nádržce by měl být nějaký rošt, kterým by jikry propadly, jinak je rodiče pozřou. Plůdek se líhne do 30 hodin a po rozplavání se může krmit čerstvě vylíhlými naupliemi žábronožky solné. V prvních dnech života se zdržuje u dna. Tření lze po 4 - 6 týdnech opakovat.
Snášenlivost: Mírumilovná, klidná, někdy plachá rybička.
Charakteristika: Jedná se o mírumilovnou a klidnou rybku, někdy až plachou. Vyhovuje jí chov v páru, při větším počtu si vyhledávají v nádrži vlastní teritoria, samečci si navzájem imponují a neškodně spolu bojují. Nádrž střední velikosti, dobře osázená, doplněná plovoucími rostlinami, nepříliš prosvětlená. Rybky milují šero a jsou vhodné do společnosti menších klidných rybek.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info