Parmička pětipruhá

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Parmička pětipruhá

25 Kč s DPH

20,70 Kč

Dostupnost: Skladem

Výrobce: Akvabazar

Parmička pětipruhá Čeleď: Cyprinidae (kaprovití)
Anglicky: Five banded barb, Fiveband barb
Synonyma: Barbus pentazona, Capoeta pentazona, parmička sumatránská.
Biotop: Asie
Věd.popsáno: Boulenger, 1894.
Původ: Asie: Indonésie, Sumatra, Vietnam a Kambodža.
Chov: Poměrně snadný
Lokalizace: Celá nádrž
Délka života: Cca 5 let.
Dop.počet ryb: Více jak 6 kusů.
Min.vel.n.: 60 litrů.
Krmení: Všežravec, konzumuje prakticky jakoukoliv potravu určenou akvarijním rybám.
Pohlaví: Sameček je menší a štíhlejší, je sytěji vybarvený a má cihlově červené ploutve; samička je větší a plnější v bříšku a je bledě zbarvená.

Samec x Samice
Samec Samice
Odchov: 26 °C - Menší až střední nádrž, voda měkká až polotvrdá, jemnolisté rostliny. Před vlastním třením pronásleduje sameček samičku a neustálým strkáním do bříška ji činí povolnou. Samička vyhledá třecí místo, vyčká samečka, rybky se k sobě přitisknou, přičemž sameček přehne ocasní ploutev přes hřbetní část samičky, rybky se trhnutím oddělí a třecí fáze je skončena. Tento průběh se opakuje a trvá i několik hodin. Takto se tře většina parmiček rodů Barbodes, Capoeta a Puntius, což je pro ně typické. Ve tvrdé vodě se rybky také vytřou, ale jikry se nevyvinou. Jsou to rybky velmi plodné, z jednoho tření bývá až 500 jiker. Chovný pár je nutné ihned po tření odlovit. Vhodný pár je předpokladem pro zdárné tření. Potěr se líhne za 24 až 36 hodin. Vyžaduje dostatek jemné živé potravy. V prvních dnech svého života je choulostivý na náhlou změnu vody a přelovování. Velmi rychle roste, po 14 dnech je zřetelné typické pruhování.
Snášenlivost: Klidné, společenské, hejnové ryby.
Charakteristika: Jedná se o klidnou pomalejší rybku, která vyžaduje podobně pomalé druhy. Jinak se stává bázlivou a schovává se. Je nutná pravidelná výměna vody v akváriu. Do malých nádrží není vhodná, vyžaduje prostor pro plavání. Ideálně se cítí ve vodě, která je louhovaná přes rašelinu, filtr není potřeba nijak silný, nemá ráda výrazné proudění vody.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info