Gekončík noční - super hypo

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

Gekončík noční - super hypojen osobní odběr

550 Kč s DPH

454,50 Kč

Dostupnost: Vyprodané

Gekončík noční - super hypo

Latinsky: Eublepharis macularius
Čeleď: Gekkonidae
Objeveno: Blyth, 1854.
Rozšíření: Asie: Afghanistán, Pakistán, západní Indie, Írák, Írán.
Potrava: Všežravec - hmyz (mouční červi, cvrčci, sarančata, šváby, holátka), v dospělosti - myšátka, smýkaný hmyz, sladké ovoce. Důležitý je přísun vápníku, ten docílíme obalováním hmyzu v minerálních směsích.
Rozmnožování: Samice klade několikrát do roka po dvou vejcích. Mláďata se líhnou za 45-50 dnů a jsou odlišně zbarvená než dospělí jedinci.Dospívají po dosažení jednoho roku. V teráriu je důležité mít pro samice připravenu krabičku s neustále vlhkým substrátem ( kokosová drť, rašeliník, rašelina, mech,... ) jinak vejce nenaklade. Pro vejce je inkubační tepota 30C + - 2C.
Charakteristika: Obývají suché křovinaté, stepní až polopouštní lokality.
Aktivní jsou především v podvečer a v noci.
Terárium vyhříváme na cca 22-27°C, lokálně pak na 38 - 50C. V noci může teplota klesnout i na 16C.
Terárium pro dva až tři jedince postačí o rozměrech 60š - 40h - 30v, samotnému postačí terárium cca 50*30*30cm s dostatečným množstvím úkrytů, miskou vody a i když se jedná převážně o nočního tvora - " výhřevným místem " protože i přes den se rádi sluní. Jako podklad se hodí pouštní písek, písek smíchaný s rašelinou.

Před zhasnutím rosíme - gekončíci neradi pijí z misky, ta jim slouží v době svlékání jako "pomoc" , ale olizují kapky vody z kamenů, stěn, listů rostlin,...
Mladé gekončíky rosíme minimálně 3 krát denně. UVB osvětlení není u těchto ještěrů potřeba.

Při pořizování více kusů musíme dát pozor na to, aby byli přibližně stejně velcí, jinak větší jedinec může zabít jedince menší, příp. je může napadat, nepoštět k potravě apod.

Nikdy také nechováme dva samce v malém teráriu, je to možné pouze v teráriích o základně minimálně 100*50cm s tím, že terárium vybavíme dostatkem skrýší a s dvěma smaci chováme minimálně 5 samic. Tak si každý vytyčí své teritorium a chov bude bezproblémový.

Gekončíci noční jsou vhodní pro začínající teraristy jelikož nepotřebují zdroj UVB záření, postačí jim menší terárium, dají se snadno a poměrně levně sehnat a jsou schopni absorbovat lecjakou začátečnickou chybu.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info